Plastové okná Schüco LivIng

SCHÜCO LivIng 82 MD

SCHÜCO LivIng 82 MD

Plastové okná SCHÜCO LivIng 82 MD vyrábame z najnovšieho Schüco profilu, ktorý bol verejnosti predstavený na veľtrhu Fensterbau Frontale v Norimbergu r.2016. Inovácie okennej techniky u profilu Schüco Living 82 MD sú zjavné najmä u:

  • vylepšeného súčiniteľa prestupu tepla rámom od Uf=0,96 W/m2.K 
  • väčšieho presahu rámu a krídla v exteriéri (6 mm), zmene tvaru stredového tesnenia a väčších funkčných rozsahov u interiérového a exteriérového dorazového tesnenia. Toto má za následok zvýšenú tesnosť okien
  • zvárateľného EPDM tesnenia, čo je svetová novinka, vyvinutá v spolupráci s firmou SEMPERIT. EPDM tesnenie má lepšiu tvarovú stálosť a a dlhšiu životnosť, než tesnenia na inej materiálovej báze. Výsledkom sú estetickejšie spoje tesnení v rohoch a ich lepšia tesnosť
  • možnosti tmavošedého základného profilu u obojstrannej laminácie. Najmä u šedých laminácii vyzerá táto farebná varianta veľmi elegantne

Ak v profile LivIng 82 MD použijeme tepelnoizolačné vložky pod sklo, zasklenie 3-sklom s Ug=0,6 W/m2.K a dištančný medzisklenný rámik Swisspacer Ultimate s lineárnym súčiniteľom prestupu tepla PSI=0,030 W/m.K, tak súčiniteľ prestupu tepla oknom Uw=0,8 W/m2.K (pri rozmere 1230 x 1480mm), čo umožňuje jeho zabudovanie do nízkoenergetických a energeticky pasívnych stavieb.

Okná sú štandardne vybavené celoobvodovým kovaním Wink Haus, s možnosťou nastavenia prítlaku krídla ku rámu okna, poistkou proti chybnej manipulácii, dvomi hríbikovými uzávermi u otváravo-sklopných krídiel a množstvom ďaľších opcií kovania.

 

Chcete sa dozvedeť viac?

Technické údaje profilu Schuco LivIng 82:

Vlastnosť Norma Hodnota/tieda
Stavebná hĺbka rámu ------ 82 mm
Smer otvárania ------ dovnútra
Maximálna hrúbka zasklenia ------ 52 mm
Farebná úprava ------ Laminácia, Aluclip, Lakovanie
Odolnosť proti zaťaženiu vetrom EN 12210 Trieda C5 / B5
Vodotesnosť EN 12208 Trieda 9A
Prievzdušnosť EN 12207 Trieda 4
Zvuková izolácia (dB) meraním Do 47
Odolnosť voči vlámaniu EN 1627 testuje sa
Súčiniteľ prechodu tepla rámom Uf EN ISO 10077-2 UF=0,96 (1), W/M2K
Súčiniteľ prechodu tepla oknom Uw EN ISO 10077-1 UW=0,79 (2), UW=0,72  W/M2K
  1. pohľadovej šírke rámu a krídla 120 mm
  2. pri rozmere okna 1230×1480 mm, zasklení Ug=0,6 W/m2K a plastovom dištančnom rámiku Swisspacer Ultimate (Ψ=0,030 W/mK)

Štandardné farby a textúry:

Nadštandardné farby a textúry:

Farebnosť v kvalite autolakov:

Najpoužívanejšie ornamentné sklá:

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie